نماینده افغان آمریكا متعهد است كه برای مشاركت زنان در گفتگوهای صلح فشار آورد

زلمی خلیل زاد ، فرستاده ویژه ایالات متحده در افغانستان روز سه شنبه گفت که دولت رئیس جمهور جو بایدن برای “مشارکت معنی دار” زنان و اقلیت ها در گفتگوهای صلح بر گروه طالبان فشار خواهد آورد۔

در حالی که بایدن برای عقب نشینی نیروهای آمریکایی تا 11 سپتامبر آماده می شود ، خلیل زاد در اظهاراتش برای کمیته روابط خارجی سنا گفت که دولت برای حفظ حقوق شهروندی و تحت تأثیر قرار دادن طالبان ، با همکاری کشورهای همسایه و سایر شرکای ایالات متحده عواقب شدیدی در جنگ داخلی به وجود خواهد آمد۔

زلمی خلیل زاد ، نماینده ویژه ایالات متحده در روند مصالحه افغانستان ، دو هفته پیش پس از پایان سفر چهار روزه خود به کابل ، گفت که وی با طیف گسترده ای از جامعه افغانستان ملاقات کرده است تا افکار آنها را در مورد روند صلح بشنود۔

خلیل زاد در توئیتر خود نوشت: “قبل از ترک کابل من با یک میزگرد از رهبران حقوق زنان و علمای دین ملاقات کردم تا افکار صریح آنها را در مورد وضعیت امور زنان افغانستان ، از جمله جایگاه اساسی آنها در یک جمهوری و روند صلح فراگیر ، بشنوم”۔

خلیل زاد در توئیتر خود نوشت: “ما از این دیدگاه اساسی برخوردار هستیم که صدای زنان باید در گفتگوهای صلح در حال انجام و موقعیت تأثیرگذار زنان (و) علما در تشویق صلح عادلانه و پایدار برای همه افغان ها شنیده شود”۔

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here