Foreign Ministers Qureshi and Atmar Discuss Afghan Peace Process Afghanistan, Pakistan and Turkey Hold Meeting to Discuss Afghan Peace Process

پاکستان ، افغانستان و ترکیه روز جمعه بر ضرورت فوری آتش بس در افغانستان تأکید کردند هم برای پایان دادن به سطح بالای خشونت موجود و هم برای ایجاد فضای مناسب برای گفتگوهای صلح۔
آنها همچنین از تداوم سطح بالای خشونت در افغانستان ابراز تأسف کردند ، به ویژه از تعداد زیاد تلفات غیرنظامیان و حملات بر کارمندان خدمات ملکی ، فعالان جامعه مدنی ، مدافعان حقوق بشر ، روزنامه نگاران و کارمندان رسانه را محکوم کردند۔
این در بیانیه مشترکی که در نتیجه نشست سه جانبه وزرای امور خارجه افغانستان ، ترکیه و پاکستان در جمعه (23 آوریل 2021) در استانبول برگزار شد ، مورد بحث قرار گرفت۔
ملاوت چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه ، محمد حنیف اتمر وزیر خارجه افغانستان و مخدوم شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان نشست سه جانبه را برگزار کردند۔
به مناسبت نشست سه جانبه ، سه وزیر امور خارجه تعهد خود را برای حمایت از یک افغانستان صلح آمیز ، حاکم ، مستقل ، دموکراتیک و یکپارچه تأکید کردند۔
آنها تصدیق کردند که صلح پایدار تنها از طریق یک فرایند سیاسی شامل افغانستان و مالکیت افغانستان قابل دستیابی است که آتش بس دائمی و همه جانبه همراه با یک توافق سیاسی فراگیر برای پایان دادن به درگیری در افغانستان را هدف قرار دهد۔
وزرای خارجه بر حمایت خود از روند صلح افغانستان و مذاکرات صلح افغانستان در دوحه برای دستیابی به یک توافق سیاسی عادلانه و بادوام تأکید کردند۔

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here