Peace in Afghanistan - Pak Afghan Youth Forum PAYF

پیشاور: کارکنان نجات 1122 به دلیل افزایش ویروس کرونا در مرز پاکستان-افغانستان مستقر شده اند ، مدیرکل نجات 1122 دکتر خطیر احمد امروز شنبه گفت: آمبولانس ها و تیم های پزشکی در آنجا حضور خواهند داشت۔۔۔

دکتر خطیر احمد خبر داد که آمبولانس ها و تیم های پزشکی در مرکز فرماندهی تورخم در بیمارستان دوستی حضور خواهند داشت۔ وی گفت: پرسنل امداد و نجات برای تهیه امکانات به مسافرانی که از طریق تورخم از افغانستان به پاکستان می آیند مستقر شده اند۔

دکتر خطیر احمد گفت که علائم یا مظنونین ویروس کرونا باید با خیال راحت با آمبولانس به بیمارستان منتقل شوند و افزود ، آمبولانس های نجات 1122 همچنین در موارد اضطراری روزانه خدمات ارائه می دهند۔

یاسمین رشید ، وزیر بهداشت پنجاب گفت: “حمل و نقل عمومی ، مقاصد گردشگری ، پارک ها ، مراکز تجاری و تجاری در طی هشت روز بسته خواهند ماند”۔ وی گفت كه باید اطمینان حاصل شود كه پلیس ، وسایل گشت زنی و پرسنل ارتش در حكم تصمیم گیری مركز فرماندهی ملی و عملیاتی برای محدود كردن رفت و آمد مردم در تعطیلات عید در ولایات مستقر خواهند شد۔

دولت های پنجاب ، سند ، خیبر پختونخوا و کشمیر (PoK) اعلام کرده اند که قفل کامل در مناطق متبوع خود را از 8 تا 15 مه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در تعطیلات عید سعید فطر در پاکستان اعمال می کنند ، یک گزارش رسانه ای روز پنجشنبه گفت۔

:آخرین آمار کرونا در پاکستان

به گزارش رسانه ها ، تاکنون بیش از 18،537 مورد مرگ COVID-19 در پاکستان از ابتدای همه گیری سال گذشته گزارش شده است در حالی که تعداد موارد فعال Covid-19 از 5 مه 845،833 نفر است

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here